Podczas wzrostu małych dzieci często pojawiają się najróżniejsze kłopoty. Niekiedy będą one dotyczyć kwestii wiążących się z zaburzeniami ruchowymi, co skutkuje ograniczeniem samodzielności młodych ludzi. Dlatego też niezwykle istotna w tego typu przypadkach będzie odpowiednia rehabilitacja dzieci, jaka w wielu przypadkach przynosi duże korzyści. Rzecz jasna będzie to wymagać pracy zarówno na wizytach w gabinecie, jak też w domu przez rodziców.

Lecz systematycznie wykonywana rehabilitacja niemowląt z reguły umożliwi przywrócenie ruchowe zdolności i niejednokrotnie stosunkowo szybko doścignąć inne dzieci. W ostatnich czasach rosnącą popularnością cieszy się rehabilitacja bobath, która w zupełnie inny sposób będzie podchodzić do sprawy wspierania małych pacjentów. Przede wszystkim się ona skupia na całościowym rozwoju ciała, a nie jedynie poszczególnych kończyn.

Tym sposobem doskonale rozwija plastyczny mózg, który zmuszony zostaje do wysiłku na wielu płaszczyznach. Fizjoterapia realizowana przy pomocy tej metody bardzo dobrze się sprawdza przy rozmaitych neurologicznych deficytach, typu porażenie mózgowe, uszkodzenia nerwów czy też opóźnienia w rozwoju motorycznym. Zaleca się, aby zaczynać ją tak wcześnie jak się da, wówczas będzie można skutecznie symulować uszkodzone części ciała. Doświadczeni fizjoterapeuci, którzy pracują w klinice https://www.sano.wroclaw.pl systematycznie będą wspierać chore dziecko, ale nie mniej ważne będą też ćwiczenia robione przez opiekunów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY