Okazuje się, że wbrew generalnie panującym stereotypom dużo kobiet nie stosuje makijażu na co dzień. Uważają, że jest to zbyteczny wydatek, albowiem tanie preparaty są niesłychanie nietrwałe, a drogie nie zawsze zapewniają lepszą jakość.

Inne przedstawicielki płci pięknej stwierdzają, że stosowany przez nie okolicznościowy makijaż nie poprawia w żadnym wypadku wyglądu, a wykonanie go zabiera natomiast mnóstwo drogocennego czasu. Wszelkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najistotniejsza jest słuszna baza pod makijaż i pilnik do paznokci. To właśnie dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, zatuszujemy niedoskonałości i ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry buzi. Cykliczne używanie bazy tego typu poprawi kondycję cery. Z w pewnych momentach nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych kosmetyków, które stanowią dopełnienie perfekcyjnego make-up’u.

Makijaż oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda fantazjuje o tym, żeby jej spojrzenie przyciągało, jakkolwiek tylko ze względu na bezbłędnie podkreślone plusy, a nie z powodu rozmazanego tuszu czy rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musi to już być kłopotem. Jeśli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, który zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to nienagannie sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najodpowiedniej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, lecz wynik utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek też wolno zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to wspaniała kwestia, to naturalnie dzięki której nawet tani cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed nałożeniem cieni lub kredki (w zależności od preferencji) oraz już wolno się radować trwałym piękny makijażem oczu. Na wszystko w takim razie jest wskazówka oraz nie trzeba bez jakiegokolwiek ale korzystać z usług wizażystki, żeby wyglądać przez cały dzień estetycznie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY