Patrząc na chude modelki na zdjęciach ulotek, trudno nie popaść w kompleksy. I choć zdecydowana większość tych fotografii została poddana komputerowej obróbce, to jednak każdy pod ich wpływem rozpoczyna patrzeć krytycznym wzorkiem na własne ciało. Szczególnie uciążliwe są bezużyteczne kilogramy oraz dodatkowe centymetry w talii. Można co prawda zataić je jakoś pod grubą powłoką ubrań, jednakże wiosną, a zwłaszcza latem wszystko nagle staje się dostrzegalne.

Dla wielu ludzi ostatnią deską ratunku są fenomenalne diety – jeśli potrzebujesz wsparcia zobacz co proponuje doświadczony dietetyk. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że w niezmiernie prędkim czasie pozwalają zrzucić kilka jeśli nawet nie więcej kilogramów. Każdy dzień takiej diety przewiduje kilka lekkich posiłków. Zazwyczaj niemniej jednak dzienny limit kalorii nie przekracza 1200 kcal.

Wolno w następstwie tego niesłychanie ekspresowo schudnąć, jakkolwiek zaraz po diecie, gdy tylko zwiększa się ilość spożywanych pokarmów, efekt rozpoczyna powoli stawać się coraz mniej widoczny. Niebezpieczeństwem jest również efekt jo-jo. Jeżeli tuż po diecie powróci się do dawnych nawyków żywieniowych, to waga bardzo ekspresowo się powróci do stanu sprzed diety.

Idealna waga, szczupła sylwetka, wzorowe wymiary to marzenie wielu osób. Szczególnie aktualnie, kiedy tak gigantyczny nacisk kładzie się na atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Teraźniejsze media kreują nowe kanony atrakcyjna. Niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet, a w głównej mierze dla nastolatek jest niezmiernie wysoka i wysmukła modelka. Patrząc na przeróżne zdjęcia, trudno nie popaść w kompleksy. Pod ich wpływem dużo osób zdecydowało się przejść na przeróżne diety.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY