Osoby, które z różnych powodów chciałyby się pozbyć niepożądanej tkanki tłuszczowej, mają do dyspozycji na przykład liposukcję. Zabieg popularnie się nazywa odsysaniem tłuszczu, i faktycznie sprowadza się do tego.

Jednak zastosowanie nowoczesnych urządzeń umożliwia na to, żeby przeprowadzić go w zasadzie bez ingerencji w organizm i bez późniejszych powikłań. Wiele ciekawych informacji w tym temacie znajdzie się podając w wyszukiwarce słowa lipofilling i przeglądając uzyskane wyniki.

Poza tradycyjną liposukcją aktualnie pacjenci mają do dyspozycji wersję laserową i ultradźwiękową. W przypadku metody ultradźwiękowej podskórna tkanka tłuszczu rozbijana przy pomocy ultradźwięków, a całość zabiegu jest bardzo bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Jeszcze więcej efektów może dać zastosowanie promienia lasera, który zmienia komórki tłuszczowe w emulsję, odprowadzaną później na zewnątrz przez nacięcie. Zainteresowani spisać mogą w wyszukiwarkę hasło liposukcja strzykawkowa i zapoznać się z otrzymanymi informacjami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY