Kompetencje zawodowe specjalistów z dziedziny ortopedii którzy przyjmują w Sports Medic powoduje, że placówka ta jest chętnie typowana przez chorych mających kłopoty z usprawnieniem ruchu. Ortopedia Wrocław w takim miejscu realizowana jest też z uwzględnieniem traumatologii. Obejmie operacyjne leczenie stawów, kości oraz więzadeł. Lekarze traumatolodzy w pracy z chorymi zasugerują się innowacyjnymi sposobami terapii kontuzji i schorzeń. Ich duża wiedza i lata praktyki pozwalają na dostosowanie terapii każdorazowo pod względem wybranych pacjentów.

Zabiegi chirurgiczne dotyczą najczęściej: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy. Schorzenia w tej placówce leczone są też z wykorzystaniem iPRF, głównie w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Zaliczają się do nich: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych oraz kontuzje mięśni. W ośrodku mają także miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz z wykonaniem USG bioderek.

Zabiegi z zakresu ortopedii wliczają się do skomplikowanych zabiegów, z uwagi na to, że aparat kostno – stawowy jest skomplikowany. We wskazanej placówce chorzy nie muszą się natomiast niczego obawiać, bo pracują w tym obiekcie specjaliści, jacy doskonale radzą sobie z ich przypadkiem medycznym.

Wykwalifikowana kadra ma do dyspozycji nowoczesny osprzęt i realizuje zabiegi uwzględniając doniesienia z dziedziny ortopedii i traumatologii. Specjaliści, którzy pracują w takim ośrodku specjalizują się również w urazach sportowców i osób, które preferują aktywny styl życia. W pierwszej kolejności odbywa się diagnoza oraz terapia chorób układu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni oraz kości. Doświadczeni ortopedzi zajmują się poprawą wad postawy, leczeniem wad rozwojowych układu ruchu oraz przywróceniem go do maksymalnej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W klinice zastosowane są nowoczesne metody leczenia i pacjenci mogą oczekiwać efektami leczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY