Leczenie uzależnienia od leków w ośrodku Klinika Uzależnień jest prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów, którzy mają w tym spore doświadczenie. Coraz więcej rodaków sięga po leki w celach rekreacyjnych. Jeżeli zażywanie leków będzie problemem, tylko leczenie pomaga odzyskiwać panowanie nad życiem. Niezawodne Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Beskidach Śląskich bazuje każdorazowo na wyborze właściwego programu leczenia, co pomaga osobom, które faktycznie chciałyby wyjść z nałogu.

Harmonogram leczenia dostosowany jest do konkretnego rodzaju leku, a także do indywidualnych oczekiwań użytkownika. W czasie pierwszej konsultacji eksperci rozpoznają aktualny stan pacjenta i chcą ukazać prawdopodobne powody nałogu. Na tej bazie wyznacza się następnie spersonalizowane techniki stosowane podczas terapii w ośrodku.

Osoby, które uzależnione są od leków domagają się wsparcia psychologicznego i medycznego, dlatego w pierwszej kolejności przeprowadzona jest też detoksykacja. Pobyt w ośrodku ma za zadanie wsparcie w powstrzymywaniu się od nadużywania leków przez odmianę niezdrowych wzorców poznawczych i zachowań, które zakłócają trzeźwość. Pacjenci poznają podstawowe strategie pomagające poradzić sobie z głodem lekowym, a także dowiadują się, jak uniknąć wyzwalaczy jakie mogą doprowadzić do nawrotu do nałogu.

Różnorodne opcje leczenia obejmują: terapię indywidualną, terapię grupową, leczenie skoncentrowane na traumie, rozmowy motywacyjne, terapię członków rodzin, terapię poznawczo – behawioralną, a także wsparcie psychologiczne. Prywatny ośrodek zapewnia kompleksowe leczenie. Osoby uzależnione mają zapewnioną fachową pomoc lekarzy, pielęgniarek oraz terapeutów. Tak samo leczenie farmakologiczne, jak i terapia poprowadzone są przez certyfikowanych specjalistów, mających długoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Kameralna lokalizacja ośrodka to zapewnienie anonimowości. To pozwala skoncentrować się bardziej na walce z nałogiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY