Jest to bardzo dobre wyjście dla zapracowanych dam, jakie nie mają najzwyczajniej w świecie czasu na wykonywanie makijażu, a chcą pozostać niezmiennie śliczne i zachować świeży wygląd. W pierwszej kolejności trzeba razem z klientką uzgodnić w głównej mierze kolor kresek, jakie zostaną naszkicowane, wszystko winno zostać dopasowane do aparycji. Następnym działaniem jest rozpoznanie kształtu naszkicowanych kresek, i tu trzeba wziąć pod szczególną uwagę owal twarzy, jak i naturalne linie, w wypadku makijażu permanentnego, będą to linie brwi, bądź też kontur ust.

W przypadku rysowania brwi, stosowanymi kolorami będą zazwyczaj czarny lub brązowy, zaś w wypadku ust każda by pionierski kolor był zbliżony do tego naturalnego – makijaż permanentny bielsko. Czas egzekwowania takiego zabiegu trwa najczęściej od jednej godziny do trzech, co jest zależne bezsprzecznie od tego, ile detalów twarzy chce się poddać zabiegowi wykonania makijażu permanentnego.

Przed wykonaniem wypada bezsprzecznie oczyścić skórę. Kiedy już konsumentka wybierze kształt kresek, jakie mają pozostać wykonane, linergistka nakreśla je w pierwszej kolejności przeciętną kredka, następnie zaś przystępuje do zabiegu zrealizowania makijażu permanentnego. Tu barwnik pozostaje wprowadzony do warstwy naskórka za pomocą wyjątkowego urządzenia. Po zrealizowanym zabiegu kosmetyczka poddaje skórę, na jakiej był wykonywany zabieg, powtórnej dezynfekcji i nakłada krem, jaki ma właściwości łagodzące dla podrażnionej cery. Są w stanie się wytworzyć nieduże strupki, jakie same odpadną oraz pod żadnym pozorem nie można ich zdrapywać. Po paru dniach zaczerwienia oraz podrażnienie, jak oraz strupki, znikną. Będzie wolno już wówczas podziwiać efekty wykonania makijażu permanentnego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY