FitMi to nowoczesny zestaw do rehabilitacji i ćwiczeń po udarze mózgu. Proponuje go firma UdarRehab za pomocą witryny internetowej. Taka gra rehabilitacyjna nie jest skomplikowana, wobec czego osoby z niepełnosprawnością mają możliwość bezproblemowo dobrać dla siebie odpowiednie zadania. Dzięki takiej formie jaką jest rehabilitacja po udarze przede wszystkim poprawi się ich mobilność rąk, dłoni, tułowia oraz nóg.

Używanie kompletu nie jest trudne, czyli nie trzeba robić szkolenia. Urządzenie samo dostosuje się do stopnia niepełnosprawności u danej osoby. FitMi to zestaw polecany w terapii neurologicznej, na który można dostać dofinansowanie. Są to dwa bezprzewodowe krążki wraz z aplikacją terapeutyczną, dedykowaną do odczytania na komputerze. Odbywające się seriami powtórzenie poszczególnych czynności w trakcie grania angażuje mózg oraz stymuluje jego neuroplastyczność. Zaawansowane pod względem technologicznym urządzenie pozwala na wykonanie większej liczby serii aniżeli w szpitalu albo w warunkach sanatoryjnych.

Poza tym, to iż rehabilitacja odbywa się w domu pozwala na utrzymanie wygody oraz częściej odbywające się ćwiczenie. Pacjent może też poćwiczyć o każdej porze, bo nie będzie uzależniony od jakiegokolwiek harmonogramu ćwiczeń. Na tyle efektywna rehabilitacja neurologiczna po udarze mózgu jest bazą do tego, żeby pacjent mógł powrócić do zdrowia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY