Specjalistyczna implantoprotetyka stomatologiczna zrealizowana jest w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom. Odbudowanie zębów na implantach umożliwia uzyskanie trwałego efektu estetycznego oraz znacząco poprawia nadwyrężoną przez stratę zębów mechanikę narządu żucia. Moment przed tym jak zostaną nałożone implanty zębów to dłuższy proces. Obejmie: wszczepianie implantu, osadzenie korony zęba, mostu lub protezy na implancie.

Kolejno ma miejsce także rekonwalescencja. Zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci mogą się do kliniki zgłaszać tak samo z większymi ubytkami, jak i pojedynczymi. W katowickiej placówce stomatologicznej dentyści mają wieloletnie doświadczenie oraz regularnie się dokształcają.

Obszar usług powiązanych z implantami jest każdorazowo ustalany indywidualnie. Stomatolodzy podążają za potrzebami chorych. Implantologia rozwija się w tym miejscu na wysokim poziomie. Klienci są poinformowani o tym, w jaki sposób będzie kierowało się leczenie. Nie ma znaczenia, na ile skomplikowany jest przypadek konkretnego pacjenta, można spodziewać się, że będzie zaleczony. Dentyści z Citistom w razie konieczności konsultują się pomiędzy sobą, w obrębie innych specjalności, jeśli leczenie implantologiczne jest skomplikowane.

Kuracja odbywa się po rozszerzonej diagnostyce. Po analizie wyników badań i oczekiwań pacjenta dentysta zaprezentuje różne rozwiązania z zakresu protetyki. Po akceptacji harmonogramu leczenia oraz kosztów finansowych, na następnej wizycie ma miejsce implantacja. Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, przy zastosowaniu specjalnych narzędzi.

Implant zamieszczony jest w kości, w otworze wykonanym przy zastosowaniu kalibrowanych wierteł. Później jest wkręcany z właściwie dobraną siłą. Finalnie otrzymuje się wzorowe efekty estetyczne. Po zabiegu pacjent jest dokładnie poinformowany o zaleceniach pozabiegowych. Leczenie z zakresu implantologii w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom jest szczegółowo zaplanowane i stricte dostosowane do wszystkich pacjentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY